Makijaż mineralny

0
1823
Makijaż mineralny

Makijaż mineralny to taki makijaż, który wykonuje się z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych. Takimi kosmetykami mogą być cienie do oczu, puder, podkład… Kosmetyki mineralne są odpowiednie nawet dla bardzo wrażliwej skóry, ponieważ są bardzo delikatne. Można nakładać je na skórę nawet w przypadku, gdy niedawno wykonano zabiegi kosmetyczne, takie jak mikrodermabrazja, botoks czy peeling z wykorzystaniem lasera. Jest odpowiedni dla różnych rodzajów skóry, nawet dla atopowej i trądzikowej. Może być wykonywany nawet po naświetleniach radiologicznych.
Kosmetyki takie wykonywane są z mniejszej ilości składników, które pochodzą z naturalnych źródeł – w ich produkcji nie wykorzystuje się substancji chemicznych. Zazwyczaj są też hypoalergiczne i nie podrażniają skóry. Najczęściej do ich wyprodukowania używa się dwutlenek tytanu i tlenek cynku, mikę i różnokolorowe naturalne pigmenty. Takimi pigmentami mogą być tlenki chromu, żelaza, manganu lub ultramaryny. Kosmetyki mineralne, które wykonywane są z naturalnych składników, są zazwyczaj dość sypkie. Mimo tego bardzo dobrze łączą się ze skórą, niezależnie od typu cery. Ich konsystencja, mimo sypkości, jest bardzo gęsta – kosmetyki te bardzo dobrze trzymają się pędzla i wspaniale stapiają ze skórą twarzy. Zazwyczaj są bardzo wydajne i nie zużywają się szybko, a przy tym nie brudzą ubrań i łatwo usunąć ich ślady z tkanin. Plusem też są bardzo dobre ceny w porównaniu z bardziej chemicznymi odpowiednikami kosmetyków mineralnych.
Kosmetyki naturalne mogą być nakładane na twarz warstwa po warstwie. Równocześnie nie trzeba się obawiać, że powstanie efekt maski – dzięki odpowiedniemu nakładaniu bardzo łatwo jest równomiernie rozprowadzić kosmetyk po skórze twarzy i uzyskać ładny i naturalny efekt.
Osoby, które zmagają się z trądzikiem, powinny sięgać po kosmetyki naturalne. Dzięki naturalnemu składowi mają one bardzo dobry wpływ na problemy skórne – podsuszają drobne krostki i pochłaniają sebum. Również osoby, których skóra ma tendencję do alergii, będą zadowolone z działania kosmetyków mineralnych – są praktycznie niezawodne i bardzo rzadko uczulają, właśnie ze względu na ich prosty, delikatny i naturalny skład.
Należy pamiętać, że makijaż z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych wykonuje się inaczej niż z wykorzystaniem zwykłych. Są sypkie, więc ich nakładanie wymaga większej precyzji i wprawy – nie należy wkładać pędzla do pojemnika z kosmetykiem. Kosmetyk należy wysypać na plastikową lub szklaną powierzchnię w małej ilości i dopiero wtedy nabierać go pędzlem. Trzeba również pamiętać, by strzepać pudrowy proszek – dzięki temu na twarzy nie powstaną smugi i nie zaryzykujemy nałożenia na twarz zbyt dużej ilości kosmetyku. Warto pamiętać, że lepiej nałożyć na twarz kilka cienkich warstw kosmetyku niż jedną grubą – dzięki stopniowemu nakładaniu można łatwiej dobrać idealny odcień, który pasuje do naturalnego koloru naszej skóry. Do makijaż najlepiej wykorzystać pędzel typu flat top lub pędzel kabuki – łatwiej nimi nabrać odpowiednią ilość pudru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here