Jak szybko założyć soczewki kontaktowe?

0
1468
Jak szybko założyć soczewki kontaktowe

Korygowanie wzroku przy pomocy okularów optycznych coraz częściej współcześnie jest zastępowane soczewkami kontaktowymi. Mają one wiele zalet: nie ograniczają w żadnym stopniu pola widzenia, nie parują przy zmianach temperatur i nie zsuwają się z nosa przy bardziej gwałtownych ruchach czy treningu. Obawy osób, które przymierzają się dopiero do zastąpienia soczewkami okularów budzi często ich zakładanie i zdejmowanie. W rzeczywistości jest to niezwykle prosta czynność, która zajmuje raptem 30 sekund.

Jak przygotować się do zakładania soczewek kontaktowych?

Zakładając soczewki, ale i je zdejmując, musimy przede wszystkim pamiętać o czystości rąk. Dotykamy nimi wielu powierzchni, najłatwiej więc można na nich przenieść bakterie i zarazki, które wywołują stany zapalne oczu. Przygotowując się więc do jakichkolwiek czynności związanych z soczewkami kontaktowymi, musimy zadbać o umycie rąk, najlepiej delikatnym, bezzapachowym mydłem antybakteryjnym. Po wytarciu rąk ręcznikiem, możemy już przystąpić do zakładania lub zdejmowania soczewek – dowiedz się więcej na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Jak założyć szybko soczewki kontaktowe?

Zakładając soczewki kontaktowe pierwszy raz, najlepiej wykonywać to w pozycji siedzącej, przed małym lusterkiem, które ustawiamy na stole. Dzięki temu nawet jeśli soczewka spadnie nam z dłoni, łatwo znajdziemy ją przed sobą. Następnie otwieramy opakowanie i umieszczamy soczewkę na opuszku palca wskazującego. Warto przyjrzeć się wtedy, czy soczewka na pewno jest wywinięta na właściwą stronę. Ma wówczas kształt kulisty z brzegami do góry. Na soczewkach marki ACUVUE znajduje się również dla ułatwienia wskaźnik z cyframi 123, pozwalający rozpoznać, kiedy są one wywinięte na drugą stronę.

Palcem wskazującym przytrzymujemy górną powiekę, a kciukiem lub innym palcem – dolną. Dla większej wygody możemy również lekko wytrzeszczyć oko, na które planujemy założyć soczewkę. Patrzymy prosto na siebie lub kierujemy wzrok w górę, a następnie zbliżamy palec z soczewką do oka i delikatnie umieszczamy ją na jego powierzchni. Nie ma potrzeby w żaden sposób jej dociskać, soczewka jest tak miękka i delikatna, że sama „złapie” po chwili kształt oka i dopasuje się do niego. Następnie możemy spojrzeć w lewo i w prawo i zamrugać, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że soczewka leży idealnie na powierzchni oka. Te same czynności powtarzamy z drugą soczewką. Cały ten proces, zwłaszcza jeśli na stałe zastąpimy okulary soczewkami, stanie się dla nas szybko rutynowy i będziemy mogli zakładać je na stojąco przed lustrem łazienkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here