Jakie produkty ekologiczne rzeczywiście warto kupować?

0
1783
Jakie produkty ekologiczne rzeczywiście warto kupować?

Jeśli chcielibyśmy uzupełnić swoją dietę organicznymi produktami i sprawdzić, czy rzeczywiście są one tak smaczne i dobre, jak to wszyscy mówią, powinniśmy zacząć od zastąpienia nimi tych produktów, które spożywamy zdecydowanie najczęściej. Nie mówimy tutaj jednak o słodyczach, bo nawet te wersji bio nie będą dla nas niestety najlepszym wyborem. Przekonajmy się natomiast do organicznych warzyw i owoców. Zacznijmy kupować je w marketach, na straganach i targach, od tej pory mogąc zawsze stworzyć z nich wspaniałe danie.

Mimo iż najprawdopodobniej wolimy owoce od warzyw, to te drugie produkty organiczne powinniśmy spożywać częściej. Są one lekkie, niskokaloryczne i doskonale się trawią. Dzięki zawieraniu w sobie pokarmowego błonnika poprawiają perystaltykę jelit i zaspokajają nasz apetyt na bardzo długi czas. Nawet jeśli na co dzień spożywamy niewielką ilość warzyw, prawdopodobnie nie potrafimy sobie odmówić tłuczonych lub młodych ziemniaczków. Spożywamy je co niedzielę, a czasem nawet i w środku tygodnia, dlatego chcemy, aby miały one jak najwyższą jakość. Niestety te kupowane w marketach są bardzo intensywnie pryskane, a do ich nawozów dodaje się mnóstwo chemicznych dodatków. Jeśli więc zaczniemy kupować ziemniaki w sklepach z organicznymi produktami, zainwestujemy w swoje zdrowie i oszczędzimy sobie spożycia niekorzystnych substancji. Same ziemniaki możemy natomiast jeść do woli. Mimo iż dawniej uważaliśmy, iż są one bardzo kaloryczne i doprowadzają do nadwagi, dziś wiadomo, że to nie one podwyższały naszą wagę, a robiły to sosy, którymi je oblewaliśmy. Ziemniaki same w sobie zapewnią naszemu organizmowi idealną porcję witaminy C, dawkę potasu i magnezu oraz niewielką ilość kalorii. Jedzmy je nawet codziennie, jeśli tylko mamy na to ochotę.

Produkty organiczne to na szczęście nie tylko warzywa. Jeśli akurat za tymi artykułami nie do końca przepadamy i staramy się je jeść jak najrzadziej, mimo iż znamy ich bezcenne wartości odżywcze, dodawajmy do swojej diety przynajmniej owoce. One też są zdrowie i wartościowe, a przy tym niesamowicie smaczne. Najprawdopodobniej jemy je dość często. Rano do swojej owsianki dorzucamy pokrojone w niewielkie cząstki jabłko, na drugie śniadanie spożywamy kilka bananów, które zawsze mamy ze sobą w pracy, a po solidnym obiedzie sięgamy po soczyste truskawki, które zastępują nam czekoladę i inne słodkie przysmaki. Do tej pory zajadaliśmy się wyłącznie sklepowymi owocami, jednak gdy porównamy do nich owoce organiczne, już nigdy nie powrócimy do tych pierwszych. Pozytywnie się zaskoczymy! Sami zobaczymy, że produkty organiczne mają zupełnie inny smak i aromat. Nareszcie poczujemy zapach prawdziwego jabłka, który przypomni nam o tych wspaniałych dziecięcych i beztroskich czasach, wizytach u dziadków i zabawach z przyjaciółmi. Zachwyceni aromatem organicznych owoców będziemy jeść je jeszcze częściej, a to wyjdzie nam tylko na dobre. Zapewni nam świetne zdrowie, o które wszyscy przecież od zawsze walczymy. Wszyscy chcemy je mieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here