Makijaż mineralny

0
2484
Makijaż mineralny

Makijaż jest ozdobą każdej kobiety. Trendy zmieniają się co sezon- warto je śledzić, aby zawsze wiedzieć, co w trawie piszczy. Popularnym trendem ostatnich miesięcy- a właściwie lat, jest makijaż kosmetykami mineralnymi. Coraz więcej firm oferuje kobietom mineralne wersje wielu tradycyjnych kosmetyków do makijażu, powołując się na ich niesamowite właściwościowi. Do każdej takiej rewelacji należy oczywiśćie podchodzić z odpowiednim dystansem, nie zmienia to jednak faktu, że kosmetyki mineralne mają swoje zalety i pewną przewagę nad tymi niemineralnymi. Składniki takich kosmetyków są w zasadzie takie same. Przecież kosmetyki tradycyjne zawierają dokładnie te same minerały, co kosmetyki specjalistyczne (dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenki cynku itd.). Nomenklatura bywa więc w tym przypadku nieco zwodnicza. Faktem jest natomiast to, że w kosmetykach nazywanych szumnie „mineralnymi”, brak innych substancji, które obecne są w tradycyjnych kosmetykach. I tutaj właśnie tkwi przewaga makijażu mineralnego.

Podkład, róż, rozświetlacz czy puder mineralny są wolne od wszelkich szkodliwych składników, czyli polepszaczy takich jak: parabeny, silikony, konserwanty, sztuczne aromaty i barwniki. Wiadomo, że im mniej chemii położymy na twarz, tym lepiej. Niestety tradycyjne kosmetyki zawierają często całą gamę substancji niezbyt przychylnych naszej cerze, a więc i urodzie. Wiele z tych składników może wywoływać reakcje alergiczne, wysypki, trądzik itp. Trudno tego uniknąć skoro producenci muszą zapewnić swoim kosmetykom odpowiednio długą trwałość. Są jednak tacy, którzy wychodzą na przeciw potrzebom wszystkich wymagających klientek i starają się maksymalnie ograniczyć ilość niepożądanych substancji w swoich kosmetykach.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ coraz więcej kobiet skarży się dziś na problemy z cerą. I nie mówimy tu tylko o kobietach młodych, które borykają się z kłopotami cery w okresie dojrzewania. Jest wiele trzydziestolatek i czterdziestolatek, które maja, poważne dolegliwości związane z kondycją skóry twarzy. Na ten aspekt wpływ ma bardzo wiele czynników: zła dieta, zanieczyszczenie powietrza, różnego rodzaju schorzenia czy nawet źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji. Wiele pań w dojrzałym wieku ma problemy z trądzikiem, wypryskami, wągrami, przebarwieniami. Makijaż dla cery z problemami musi być odpowiednio delikatny i pozbawiony czynników, które mogłyby potęgować dolegliwości. A problemy skórne to nie tylko kwestia zdrowia fizycznego, ale samopoczucia oraz wyglądu.

Wiadomo, że gruba warstwa kryjącego podkładu nie wpłynie dobrze na stan cery. Zapchane pory mogą powodować zwiększenie ilości sebum i nieestetyczne wypryski. Podkład w formie mineralnego pudru może okazać się zbawienny dla kobiet, które mają tendencje do tego typu problemów. Gama kolorystyczna kosmetyków jest bardzo szeroka, więc nie będzie raczej problemu z doborem odcienia. Każda pani z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kosmetyki mineralne dają bardzo subtelne i naturalne wykończenie, ale można z ich wyczarować każdy typ makijaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here