Masz chandrę? Sprawdź, jak możesz poprawić sobie samopoczucie

0
1290
jak poradzić sobie z chandrą?
fot. Pexels.com

Obecna sytuacja panująca na świecie sprawia, że coraz więcej osób zmaga się ze stanami depresyjnymi. Jak sobie radzić w gorsze dni? Jam można skutecznie rozprawić się z okresowym przygnębieniem? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/depresja-chandra-zobacz-jak-sobie-radzic/

Czas przygnębienia

Pandemia i niesprzyjająca pogoda zostawiają widoczne ślady na naszej psychice. Już ponad rok jesteśmy „zamknięci” w domach. Mamy już serdecznie dość obecnego stanu i przebywania wyłącznie we własnym towarzystwie. Wielu z nas nie radzi sobie z separacją od innych ludzi i utratą poprzedniego lepszego życia, dlatego popadamy w stan przygnębienia. W trosce o nasze zdrowie psychiczne powinniśmy nauczyć się walczyć z tymczasową apatią, aby zapobiec rozwinięciu się poważnej w skutkach depresji.

Jak poprawić sobie samopoczucie?

Poniżej kilka prostych porad, które podpowiedzą nam, jak sobie poradzić z codzienną chandrą i wykrzesać z siebie więcej życiowej energii.

  • Zróbmy coś dla siebie – w czasie męczącej nas chandry warto zrobić coś, co zwiększy nasze poczucie własnej wartości. Wizyta u kosmetyczki lub fryzjera czy zakup ubrań podkreślających naszą urodę sprawią, że poczujemy się lepiej we własnej skórze.
  • Zadbajmy o porządek – przestrzeń, w której spędzamy większość czasu, powinna być uporządkowana. Czyste mieszkanie poprawia nasze samopoczucie i pozwala wyciszyć umysł. 
  • Lepiej się odżywiajmy – chandra często idzie w parze z apatią i niechęcią do wykonywania codziennych czynności. Odpowiednia dieta może dodać nam sił do mierzenia się z codziennością. Powinniśmy stawiać na produkty, które pomogą odżywić nasz organizm i dodać mu energii – jedzmy czekoladę, pijmy kawę i sok z brzozy oraz spożywajmy żywność bogatą w Omega 3, takie jak ryby czy orzechy. 
  • Spróbujmy się wyciszyć – jeśli męczą nas przygnębiające myśli, powinniśmy spróbować „zresetować” nasz umysł, aby zrobić miejsce na nowe myślowe poglądy. Aby osiągnąć stan wyciszenia, warto praktykować medytację lub jogę, które pomogą nam ponownie poukładać w głowie nasze myśli i przywrócić je na dobre tory. 

Zobacz także: http://morini.pl/moda-na-vintage-jak-sie-stylizowac/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here