Meble ogrodowe – zrób je sam!

0
1551
meble z palet
fot. Pixabay.com

Marzą Ci się piękne meble ogrodowe, przy których wypijesz poranną kawę lub zrelaksujesz się po południu po ciężkim dniu pracy? Załatwione! Nie musisz ich kupować, wystarczy, że zrobisz je sam! Poniżej przekonamy Cię, że to naprawdę łatwe zadanie. 

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/meble-ogrodowe-czy-mozna-je-zrobic-samemu/

Meble ogrodowe z palet – dlaczego warto?

Jaki jest najprostszy sposób na zrobienie mebli ogrodowych? Oczywiście, wykorzystanie palet! Zachęcamy do tego szczególnie każdego, kto nie czuje się powołany do bycia stolarzem i nie wyobraża sobie składać własnych drewnianych mebli i heblować do tego każdej deski. Meble z palet biją rekordy popularności i wielu osobom daje ogromną satysfakcję to, że je sami wykonują. Dołącz więc do tego zacnego grona! Z palet możesz zrobić stół, ławkę, fotel, a nawet kanapę. Zmieszczą się nie tylko w ogrodzie, ale również na balkonie czy tarasie. A do tego ich wykonanie jest proste i tanie. Sam także zadecydujesz, na jaki kolor je pomalować. Dzięki temu idealnie wpiszą się w Twoje domowe otoczenie. Poza tym przyczynisz się również do ochrony środowiska – palety nie wylądują na wysypisku, a Ty i Twoja rodzina będziecie mieć z nich najlepszy pożytek.

Meble z palet krok po kroku

Zanim przystąpisz do składania poszczególnych elementów, dokładnie wyczyść każdą deskę palety. Zrób to przy pomocy papieru ściernego. Usuniesz w ten sposób zanieczyszczenia, kurz oraz drzazgi. Szlifierką wypoleruj również każdą deskę. Następnie wybierz kolor, na jaki chcesz pomalować meble i pomaluj nim każdą paletę. W kolejnym kroku, jak już wyschną wszystkie warstwy farby, które nałożyłeś, wykorzystaj impregnat do drewna. Zapewni on meblom ochronę przed deszczem, ogniem, a także promieniami słonecznymi, dzięki temu, że wniknie on głęboko w strukturę paletowego drewna. Na samym końcu użyj lakierobejcy, która dodatkowo nada paletom połysk oraz utrwali nałożony kolor.

Ostatni etap konstruowania mebli ogrodowych to mocowanie palet. Robimy to przy pomocy śruby i wkrętarki. Jedną paletę mocujemy do drugiej. Wszystko w takim układzie, jaki mebel planujemy wykonać. Gdy już mamy stolik, ławkę czy kanapę zadbajmy o wygodne materace i poduszki. Teraz już tylko wystarczy rozsiąść się z filiżanką ulubionej kawy i odpoczywać!

Zobacz też: http://morini.pl/jak-uporzadkowac-ogrod/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here