Naturalna pomoc dla urody

0
1967
Naturalna pomoc dla urody

Każda z kobiet chciałaby się czuć piękna i zadbana. Niestety koncerny kosmetologiczne często robią na nas dobre interesy zamiast zapewniać pomoc w uzyskaniu lepszego wyglądu. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne.

Wiele sklepów oferuje nam kosmetyki składające się tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Substancje pochodzenia roślinnego lub minerały pozyskiwane z ziemi, nie tylko korzystanie wpływają na wygląd, ale też na nasze zdrowie.

Podstawową zasadą w doborze kosmetyków powinno być to żeby nie szkodzić naszemu organizmowi. Tymczasem wiele kosmetyków zawiera substancje wręcz toksyczne dla naszego ciała. Dlatego sprawdzanie składu produktów powinno wejść nam w nawyk.

Ale kosmetyki nie powinny również szkodzić zwierzętom. Nie popierajmy testowania kosmetyków na zwierzętach, przez kupowanie produktów firm, które pozwalają na takie praktyki.

Używanie kosmetyków naturalnych to również większa świadomość siebie. Pomagają nam one wydobyć nasze piękno, a nie na siłę coś zmieniać. Naturalne maseczki mogą mieć rozmaite zastosowanie, od odżywiania przez peeling, aż po łagodzenie. Tak samo jest z produktami do mycia, które nie tylko oczyszczają, ale od razu stanowią też terapię dla naszej skóry.

Kosmetyki naturalne czerpią garściami z wiedzy przekazywanej sobie kiedyś z pokolenia na pokolenie. Zbawienna moc ziół nieraz pomagała naszym prababkom poradzić sobie na przykład z cerą trądzikową, słabymi włosami i paznokciami. Niestety potem nastał moment zawierzania głównie chemicznym składnikom. Dopiero teraz z upływem czasu możemy ocenić jak niepotrzebne to było.

Wystarczy przez jakiś czas stosować tylko kosmetyki naturalne, by przekonać się jak bardzo zmienia się nasz wygląd i zdrowie. Warto oczywiście uzupełnić to odpowiednią dietą, korzystając z jak najmniej przetworzonego jedzenia. Rosnąca popularność ekologicznego trybu życia sprawia, że bez trudu znajdziemy kosmetyki naturalne i zdrowe jedzenie w wielu sklepach. Również ceny takich produktów zaczynają być całkiem przystępne.

Jeśli już mówimy o kosmetykach naturalnych nie można zapomnieć, że sporą część z nich możemy zrobić same w domu. Po pierwsze wpłynie to na ilość wydawanych pieniędzy, całkiem sporo zaoszczędzimy, a po drugie da nam niespotykaną satysfakcję. Warte wypróbowania są domowej roboty scruby do ciała, maseczki do twarzy, maski na włosy. Nietrudno jest też stworzyć samemu zestaw odpowiednich olejków do pielęgnacji.

Przy odrobinie inwencji twórczej możemy wykorzystać domowej roboty kosmetyki jako pomysł na prezent. Wystarczy zdobyć niewielkie słoiczki, mogą to być nawet puste słoiki po konfiturach lub czymś w tym rodzaju, albo kupić specjalnie dedykowane do tego. Następnie ładnie je udekorować, może napisać własną nazwę na opakowaniu, obwiązać kawałkiem wstążki… i prezent gotowy. Obdarowana osoba na pewno doceni nasz wysiłek, jak i wspaniałe właściwości naturalnych kosmetyków.

Korzystajmy z kosmetyków naturalnych i zachęcajmy do tego innych, bo nigdy nie jest za późno, by zacząć lepiej żyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here