Podkład mineralny

0
1944
Podkład mineralny

Dobór idealnego podkładu to duże wyzwanie. Często zdarza się bowiem, że kobiety mają z tym spory problem. Podkład zbyt ciemny lub zbyt jasny to spotykane zjawisko na polskich ulicach.

Idealny podkład powinien wtapiać się w kolor naszej skóry i tworzyć z nią idealnie zgraną kompozycję. Zazwyczaj sugeruje się, że podkład powinien być o jeden ton jaśniejszy niż nasza karnacja.

Zbyt ciemny podkład dodaje nam lat. Czyli używając podkładu zbyt ciemnego, postarzamy się na własne życzenie, a przecież nie o to nam chodzi, używając tego kosmetyku. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj z jego pomocą chcemy zatuszować delikatne mankamenty naszej cery, tak, aby wyglądała na nieskazitelną i wypoczętą. Zbyt jasny podkład, także nie jest dobrym rozwiązaniem. Sprawia, że cera ma nienaturalnie blady odcień i może wręcz świadczyć, że coś nam dolega.

Dlatego też tak ważny jest dobór koloru naszego podkładu i warto poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi. Podkład powinnyśmy dobierać przy naturalnym świetle dziennym. Wiele pań popełnia podstawowy błąd, dobierając jego odcień przy sztucznym świetle, oferowanym w drogerii. W takim świetle często może nam się wydawać, że wszystko jest idealne i podkład perfekcyjnie pasuje do naszej cery. Jednak po wyjściu na światło dzienne mamy wrażenie, że jest zbyt ciemny lub zbyt jasny, co wygląda nieestetycznie.

Dobry podkład mineralny czy też inny typ podkładu, powinien być długotrwały, to znaczy przez długi czas powinien utrzymywać się bez zmian na naszej skórze. Wiele tanich podkładów, owszem wygląda całkiem dobrze po ich nałożeniu, jednak to efekt bardzo krótkotrwały. Po dwóch czy też trzech godzinach podkład spływa nam z twarzy lub ma tendencje do zważania się, co powoduje, że wygląda niezbyt dobrze na naszej twarzy. Każda kobieta przecież oczekuje długotrwałego efektu, który ma nadać podkład i raczej nikt w ciągu dnia nie ma czasu, aby co chwilę nakładać nowy makijaż. Trwałość podkładu to bardzo ważna kwestia, której nie należy pomijać.

Odcień najlepiej dobierać, nakładając go na żuchwę naszej twarzy. Wiele kobiet nakłada próbki podkładu na rękę, co jest oczywiście błędem. Logiczne jest, że skóra na rękach jest zazwyczaj o ton lub nawet kilka tonów ciemniejsza od skóry na twarzy, ze względu na to, że jest znacznie częściej eksponowana na promienie słoneczne. Dlatego też dobór podkładu na ręce to bardzo zła praktyka, której stanowczo należy unikać. Na spokojnie warto nałożyć sobie w drogerii kilka odcieni podkładu na żuchwę i najlepiej wyjść, obejrzeć się w lusterku w świetle dziennym. Jeśli nie mamy takiej możliwości, można poprosić w drogerii o zapakowanie niewielkiej ilości testera do słoiczka, który zabierzemy do domu i tam na spokojnie sprawdzimy, czy odcień nam pasuje. Dobre drogerie nie będą mieć z tym z pewnością problemu. W końcu dobór podkładu to podstawa udanego makijażu. Bo jeśli podkład się nie trzyma lub jest źle dobrany jego odcień, to cały makijaż jest już na straty. Podkład to postawa, dlatego należy wybrać go świadomie i ze starannością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here