Słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie

0
1543
Słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie

Znajomość języka obcego opiera się na znajomości czterech podstawowych rzeczy. Chodzi o słuchanie, mówienie, pisanie i czytanie. Trudno mówić o znajomości języka obcego bez znajomości którejś z tych umiejętności. Dlatego też w szkole i na kursach kładzie się nacisk na wszystkie te umiejętności.

Angielski i niemiecki

Czasami uczniowie zdecydowanie lepiej radzą sobie z jedną z tych umiejętności, a inne przychodzą im z trudem. Są na przykład osoby, które bardzo łatwo rozumieją ze słuchu a trudność sprawia im pisanie albo mówienie. Są też osoby które bardzo łatwo wypowiadają się na różne tematy, ale mają problemy z gramatyką.

Systematyczna praca z nauczycielem pomaga pozbyć się problemów i wznieść na wyżyny swoje umiejętności związane z językiem obcym. Umiejętności związane z językiem obcym są bardzo ważne we współczesnym świecie. Bardzo trudno znaleźć pracę bez znajomości języka obcego. Angielski to oczywiście podstawa ale ważny jest także język niemiecki.

Swobodna komunikacja

Nauczyciele powinni dbać o to, aby równomiernie rozwijać umiejętności słuchania ze zrozumieniem, mówienia, czytania i pisania o swoich uczniów. Zaniedbywanie jednej z tych sfer ma zawsze złe konsekwencje. Oczywiście w szkole uczniowie przede wszystkim uczą się po to, aby zdać egzaminy. To podejście nie jest do końca właściwe.

Wielu ekspertów podkreśla, że samo nauczenie się poprawnie gramatyki to jeszcze nie jest dobra znajomość języka obcego. Wielu uczniów obawia się odezwać w obcym języku i paraliżuje ich strach przed popełnieniem błędu. Ten strach trzeba przełamać ponieważ znajomość języka obcego ma prowadzić do swobodnej komunikacji w tym właśnie języku.

Prawdziwy cel nauki

Kurs niemieckiego online jest nastawiony na naukę zarówno słuchania, jak i czytania, jak również mówienia i pisania. Dopiero nauczenie się wszystkich tych umiejętności sprawi, że człowiek bez obaw będzie komunikował się w obcym języku. A taki jest przecież cel nauki.

Kurs niemieckiego online sprawi, że kursanci bez obaw będą mogli na przykład wyjechać na wakacje do Niemiec albo pojechać tam do pracy. Kursanci będą też mogli bez obaw podjąć pracę w międzynarodowej korporacji, bez obaw, że ich poziom języka jest za niski.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here