W jaki sposób zostać instruktorem pływania? – Uprawnienia i wymagania

0
1622
instruktor pływania

Aby wykonywać pracę jako instruktor pływania, Musisz pamiętać o wyrobieniu sobie odpowiednich uprawnień. Dobierz je poprzez specjalne kursy na instruktora pływania. Organizowane są one przez kluby sportowe, pływalnię, Urzędy Pracy Czy stowarzyszenia pływackie. Jest to wymóg wynikający z ustawy o sporcie oraz rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jakie uprawnienia powinna mieć osoba znajdująca się na stanowisku instruktora pływania oraz jakie są wstępne wymagania do podjęcia się takiej pracy? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zostan-instruktorem-plywania-pracuj-jako-instruktor-plywania-uprawnienia-instruktora-plywania/

Uprawnienia – instruktor pływania

Uprawnienie dokumentacji specjalne legitymacja, którą otrzymujemy 3 tygodnie od zdania egzaminu po kursie. Po otrzymaniu takiego dokumentu możemy tytułować się umiarem zawodowego instruktora pływania. W takiej legitymacji zawarte są informacje dotyczące certyfikatu w języku angielskim, programu ukończonego kursu, numeru oraz podpisu i pieczęci. Tworzy to legalną przepustkę do podjęcia pracy w takim zawodzie na terenie całej Unii Europejskiej.

Wstępne wymagania pracy jako instruktor pływania

Aby rozpocząć kurs na takie stanowisko musisz spełniać kilka ważnych wymogów. Przede wszystkim musisz być osobą pełnoletnią oraz posiadać zdolności do czynności prawnych. Musisz złożyć oświadczenie, że nie jesteś osobą karalnym, w szczególności za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu, Wolności, a także nietykalności cielesnej. Musisz poświadczyć też, że nie dopuścił się korupcji lub oszustwo w porcie. Dodatkowo lekarz musi stwierdzić, że nie istnieją u ciebie żadne przeciwwskazania zdrowotne, ani psychologiczny do podjęcia się pracy w takim zawodzie. Jednak jest to praca dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Czasami organizatorzy będą wymagać od ciebie, aby na czas trwania kursu aktywne było Twoje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwoli ścisłości kurs na instruktora pływania nie jest kursem pływania. Podczas zajęć dowiesz się w jaki sposób przekazywać swoją wiedzę oraz umiejętności pływackie innym osobom. Taki kurs nie nauczyć się jednak pływać. Dlatego organizatorzy kursów wymagają od kursantów, aby ci potrafili dobrze pływać, znali wszystkie techniki oraz dyscypliny sportowe powiązane z pływaniem.

Zobacz też: http://www.blizejedukacji.pl/analityk-finansowy-gdzie-szukac-zatrudnienia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here