Zdrowa dieta

0
1865
Zdrowa dieta

W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie nie jest wcale takie proste. Nawet jeśli w teorii próbujemy dbać o swoją dietę, nigdy nie możemy mieć stu procentowej pewności, iż wybierane przez nas produkty ekologiczne rzeczywiście nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Producenci potrafią skutecznie ukrywać nieprzychylne dla nich informacje, przez co my tracimy już kompletnie swój rozum i gubimy się na standardowych zakupach spożywczych. Skoro nawet produkt nazwany mianem ekologicznego nie musi być naturalny, czy to oznacza, że powinniśmy wciąż objadać się ulubionymi fast-foodami bądź słodyczami? Oczywiście nie. Nawet lekko opryskana marchewka będzie lepszym wyborem od czekoladowego batonika. Nie podchodźmy do tematu zdrowego żywienia zbyt rygorystycznie i starajmy się dostosować dietę do własnego trybu życia. Tylko takie postępowanie zagwarantuje nam sukces.

Czego nie może zabraknąć w naszej nowej zdrowej diecie? Oczywiście wartościowych witamin i różnorodnych substancji mineralnych. Powinniśmy je sobie dostarczać wraz z owocami i warzywami. Starajmy się je kupować na giełdach i targach, o ile mamy do nich dostęp, bo tam znajdziemy właśnie produkty uprawiane przez rolników. Zwrócimy uwagę na ich nietypowe kształty – nieperfekcyjne, często dosyć dziwne. W niczym nie będą one przypominać idealnych sklepowych jabłuszek czy marchewek, które tworzone są w taki sposób, aby wizualnie od razu nam się podobały. Zaopatrujmy się więc w te niedoskonałe owoce i warzywa, koniecznie spożywając je jak najczęściej. Zwykłe kanapki przykrywajmy kawałkami pomidorów bądź ogórków, jajecznicę posypujmy obficie szczypiorkiem, a mięso z ziemniakami podawajmy w towarzystwie ugotowanego kalafiora bądź brokuła. Dbajmy o to, aby nasze talerze były kolorowe i zróżnicowane. Łączmy ze sobą różnorodne warzywa i kreujmy z nich fantastyczne kanapki, a po owoce sięgajmy w chwili, gdy dopadnie nas ochota na coś słodkiego. Najlepsze produkty ekologiczne to właśnie produkty najprostsze. Nie kosztują dużo, a mogą zapewnić nam wiele dobrego.

Nasza zdrowa dieta musi więc zawierać jak największą ilość warzyw i owoców. Dzięki nim pokryjemy swoje dzienne zapotrzebowanie na różne witaminy, jednakże nie dodamy sobie zbyt wiele energii. Tą z kolei zagwarantuje nam przede wszystkim białko. Nie unikajmy go, bo jest ono podstawowym budulcem naszych mięśni, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaspokoić swój apetyt na bardzo długi czas. Białko znajdziemy przede wszystkim w mięsie – piersiach kurczaka, piersiach indyka, wołowinie czy mięsie rybim. Szukajmy go także w warzywach strączkowych, jajkach oraz artykułach nabiałowych. Nie zapominajmy o zdrowych tłuszczach! Bez nich witaminy nie zostaną wchłonięte przez nasz organizm i błyskawicznie je wydalimy, nic nie zyskując na spożywaniu ogromnej ilości owoców czy warzyw. Nie bójmy się zatem oliwy z oliwek, sięgajmy po oleje roślinne i nie unikajmy tłustych ryb. Urozmaicajmy swoją dietę i twórzmy ją tak, aby czerpać przyjemność z jedzenia wspaniałych pokarmów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here