Co możemy znaleźć w zdrowym sklepie?

0
1990
Co możemy znaleźć w zdrowym sklepie?

Jeśli chcemy zacząć zdrowo się odżywiać, musimy robić zakupy w odpowiednich miejscach. Teoretycznie nawet w najzwyklejszym markecie, do którego zachodzimy niemalże codziennie, natkniemy się niejednokrotnie na wartościowe produkty, ale jednak taki zdrowy sklep zaoferuje nam ich znacznie więcej. Dostaniemy do wyboru ogromną ilość artykułów, z których każdy zdoła zadbać o nasze zdrowie lub wesprzeć działanie naszych poszczególnych narządów. Taki sklep stanie się dla nas prawdziwym rajem. Zawsze zaskoczy nas swoimi nowościami, które na pewno chętnie będziemy testować.

Aktualnie większość sklepów ze zdrowymi produktami skupia się na wprowadzaniu do swoich ofert sporej ilości mlecznych napojów. Nie są to jednak zwykłe mleka. Jako że większość osób dorosłych zmaga się z nietolerancją laktozy, nie zawierają one tego składnika. Mleka bez laktozy mogą być zupełnie zwyczajne – przypominają wtedy smak tych klasycznych i są od nich maksymalnie dwa złote droższe. Zupełnie inne okazują się natomiast napoje sojowe. Jeśli nigdy nie mieliśmy okazji ich przetestować, kupmy sobie przynajmniej niewielki kartonik mleka sojowego i spróbujmy dodać go trochę do porannej kawy – zaskoczymy się jego smakiem! Przetestujmy także inne wersje podobnych napojów. Do wyboru otrzymamy – mleka kokosowe, migdałowe, ryżowe czy nawet owsiane. Nie zawierają one laktozy, dlatego nie wywołają u nas reakcji alergicznych. Ich jedyną wadą jest oczywiście wysoka cena – za jeden kartonik takiego sojowego napoju możemy zapłacić nawet kilkanaście złotych.

A jakie inne ciekawe produkty może nam zaproponować zdrowy sklep? Na pewno sporą ilość różnorodnych maseł orzechowych. To klasyczne, wytwarzane z orzeszków arachidowych, na pewno jest nam dobrze znane, ale czy kiedykolwiek w swoim życiu próbowaliśmy masła wytworzonego z nerkowców bądź migdałów? Przetestujmy je. Wybierając taki produkt, sprawdźmy jednak zawsze jego skład. Oceńmy, czy jest on w pełni naturalny. Większość maseł orzechowych zawiera bowiem sporą ilość dodatków – cukier, sól czy nawet sztuczne aromaty. Nie są one ani zdrowe, ani smaczne, dlatego zawsze szukajmy na półkach masełek, w których składzie pojawią się tylko i wyłącznie orzechy. Co prawda nie są one aż tak słodkie i słone, ale za to doskonale komponują się z innymi daniami stworzonymi na bazie owoców. Orzechy powinniśmy jeść m.in. ze względu na zawarte w nich białko, które możemy czasem sobie uzupełnić przy pomocy proteinowych produktów. Czekoladowe batoniki, płatki czy nawet chipsy – zdrowy sklep zaoferuje nam całą masę przysmaków, które świetnie uzupełnią nasze zapotrzebowanie na białko.

Oczywiście każdy sklep to inny asortyment i inne ciekawe produkty spożywcze. Nie ograniczajmy się zatem do robienia zakupów wyłącznie w jednym ulubionym markecie. Sprawdzajmy różne punkty i interesujmy się ich ofertą, przekonując się także do robienia zakupów przez Internet. W sieci nie brak marketów z ekologiczną czy zdrową żywnością. Jest ich tak wiele, że nie zdołalibyśmy ich przejrzeć nawet w przeciągu całego tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here