Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów?

0
1408
Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

Włosy stanowią piękną ozdobę dla każdego, bez względu na płeć. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, kiedy zaczynają nadmiernie wypadać, przerzedzają się, co już nie wygląda tak dobrze. Dla wielu osób staje się to ogromną dramatem, w którym trudno jest im sobie poradzić. Warto pamiętać o tym, że istnieje miejsce takie jak klinika włosa Warszawa, w którym można poddać się zabiegowi przeszczep włosów. W jakich sytuacjach jest to polecana metoda leczenia? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Przeszczep włosów Warszawa

W ostatnich latach rozwinęły się metody przeszczepienia włosów, które są zdecydowanie mniej inwazyjne i bolesne, pozwalają na szybką rekonwalescencję i powrót do pełnej sprawności. Trzeba bowiem wiedzieć o tym, że transplantacja włosów Warszawa to zabieg, który wymaga wcześniejszej kwalifikacji ze strony lekarza. Specjalistą który współpracuje z pacjentem jest lekarz trycholog. Opiera się on między innymi na wynikach badań, które pacjent musi dostarczyć od lekarza ogólnego oraz lekarza kardiologa. Przeszczep włosów Warszawa może być obciążająca dla organizmu, dlatego aby uzyskać kwalifikacje, trzeba przedstawić pełną dokumentację medyczną.

Klinika włosa warszawa

Współcześnie przeszczep włosów wykonuje się najczęściej przy użyciu nowoczesnych a robotów medycznych, które pobierają pojedyncze mieszki włosowe z określonego fragmentu skóry pacjenta, a następnie wszczepiają je tam, gdzie pojawiły się nagle placki. Podczas jednego zabiegu można przeszczepić nawet do około do 1500 graftów. Czym są owe grafty? To obszary, z których wyrastają włosy kropka Z reguły oznaczają one mieszek włosowy i cebulkę z przylegającym gruczołem łojowym. Z jednego graftu mogą wyrastać nawet cztery włosy. Dlatego też określenie obszaru biorczego, z którego są one pobierane do przeszczepu, jest tak bardzo istotne.

Kiedy przeszczep się uda?

Transplantacja włosów Warszawa to zabieg, który po dokonaniu prawidłowej diagnozy stanu pacjenta i kwalifikacji, zwyczajnie nie może się nie udać. To nowoczesna metoda, za którą trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Obecnie NFZ nie refunduje przeszczepu włosów, dlatego też pacjencie, którzy chcieliby radzić sobie z łysieniem w ten sposób, muszą zapłacić z własnego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here