Endometrioza a bolesne miesiączki i ból w czasie współżycia

0
1158
Endometrioza a bolesne miesiączki i ból w czasie współżycia

Wiele kobiet zupełnie niepotrzebnie obawia się konsultacji ginekologicznej. Tymczasem lekarz ginekolog może trafnie zdiagnozować poważne ginekologiczne problemy, na przykład endometriozę. Ta podstępna choroba przekreśliła już u wielu kobiet szansę na macierzyństwo. Ta choroba potrafi również bardzo mocno uprzykrzyć normalne codzienne funkcjonowanie.

Bolesne miesiączki

Wiele kobiet myśli, że bolesne miesiączki to coś zupełnie normalnego, coś jakby element kobiecości. Tymczasem absolutnie nie jest to prawda; oczywiście krwawienie jest normalne, ale silny ból zawsze powinien skłonić kobietę do wizyty u lekarza ginekologa, ponieważ endometrioza objawy właśnie są takie, bolesne miesiączki to typowy objaw. Bardzo często ból nie pojawia się tylko w czasie miesiączki, ale także na przykład w czasie oddawania moczu albo w czasie defekacji. Bardzo często kiedy endometrioza jest zaawansowana, pojawia się także ból w dole pleców. To właśnie bolesne, obfite krwawienia oraz bóle – w czasie defekacji, oddawania moczu oraz bóle pleców powinny skłonić kobietę do wizyty u lekarza. Endometrioza objawy to naprawdę ciężkie życie.

Ból w czasie współżycia

Każda para powinna mieć możliwość, aby cieszyć się swoim udanym życiem seksualnym. jednak, Kiedy w grę wchodzi endometrioza, radość ze współżycia seksualnego nie może stać się rzeczywistością tej pary, ponieważ stosunki seksualne są bardzo bolesne. Jeżeli ból w czasie współżycia pojawia się tylko okazjonalnie nie trzeba od razu szukać przyczyn. Jeżeli jednak kobieta regularnie cierpi z powodu bolesnych stosunków seksualnych, należy czym prędzej udać się do lekarza ginekologa aby wykluczyć przyczynę chorobową. Jeżeli wzięcie na przykład paracetamolu albo innego lekkiego leku na ból pomaga, to wszystko jest w porządku, ale jeżeli potrzebne są bardzo silne leki na receptę, należy raczej szukać przyczyny tego stanu rzeczy.

Zaawansowanie choroby

Endometrioza jest chorobą, która posiada różne stopnie zaawansowania. Im większy stopień zaawansowania choroby tym większe cierpienie kobiety i możliwe skutki niepożądane, między innymi niepłodność. Jeszcze do niedawna wielu lekarzy nie potrafiło zdiagnozować poprawnie endometriozy. Na szczęście dzisiaj lekarze mają powszechny dostęp do źródeł medycznych także z innych krajów, a znajomość języka angielskiego nie stanowi większego problemu. Dzięki temu lekarze są w stanie skutecznie pomagać coraz większej ilości kobiet, które zgłaszają się do nich z powodu endometriozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here