Jak wykonać domowy eyeliner?

0
1401
eyeliner

O dziwo niemalże wszystkie produkty do makijażu Makeup Revolution można zastąpić zupełnie naturalnymi preparatami stworzonymi w domowych warunkach. Będą one dobrym wyborem dla tych kobiet, które mają wrażliwą cerę i źle reagują na większość klasycznych kosmetyków. A w domowych warunkach można stworzyć nawet świetny eyeliner. Jest to akurat jeden z tych kosmetyków, który na pewno trzeba mieć w swoje kosmetyczce, gdyż nawet niewielki jego dodatek potrafi całkowicie odmienić makijaż. A jak go przygotować zupełnie samodzielnie? Oto prosta receptura, która zawsze znakomicie się sprawdza.

Do przygotowania domowego eyelinera potrzebnych jest wyłącznie kilka składników: olej kokosowy, naturalny żel z aloesu oraz naturalny barwnik, w którego roli świetnie sprawdzi się zwykły węgiel aktywny (do kupienia w aptekach i drogeriach) bądź kakao w proszku. Czas zabrać się za przygotowanie kosmetyku. Na samym początku należy rozpuścić dwie małe łyżeczki oleju kokosowego – można to zrobić w kąpieli wodnej lub poprzez umieszczenie go na kilkanaście sekund w mikrofalówce. Aby domowy eyeliner miał dokładnie taką samą konsystencję jak profesjonalne kosmetyki Makeup Revolution, do rozpuszczonego tłuszczu należy dodać 4 łyżeczki żelu z aloesu oraz niewielką ilość barwnika – 1 kapsułkę węgla bądź pół łyżeczki kakao. Wszystkie trzeba ze sobą bardzo dokładnie wymieszać. Po uzyskaniu optymalnej konsystencji przygotowaną papkę można od razu przełożyć do mniejszego pojemniczka. Najlepiej, gdyby był to pojemniczek szklany i szczelnie zamykany. Taki eyeliner należy potem przechowywać w chłodnym miejscu, aby nie uległ rozpuszczeniu.

O ile kosmetyki do makijażu Makeup Revolution z powodzeniem można zastąpić tymi wykonanymi samodzielnie w domu, tak jednak warto do ich aplikacji wykorzystać specjalne akcesoria. Typ pędzelka ma wbrew pozorom bardzo duże znaczenie. Ten przeznaczony do aplikacji eyelinera powinien być ścięty i cienki, aby można było narysować nim delikatnie kreski. Grube czarne pasy nie dodają bowiem urody.

Źródło: https://www.arte24.pl/uroda/mgielki-pelne-zapachu-zatrzymaj-lato-z-makeup-revolution/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here