Ćwiczenia na nogi dla mężczyzn

0
1522
ćwiczenia na nogi mężczyzna
fot. pexels.com

Wielu mężczyzn pomija dzień nóg na siłowni, co jest ogromnym błędem! Przykładając ogromną uwagę wyłącznie do rozbudowywania klatki piersiowej oraz bicepsów i tricepsów mężczyźni zapominają by również wyrzeźbić odpowiednio swoje nogi, aby cała sylwetka wyglądała na odpowiednio zadbaną i wysportowaną. Jak odpowiednio ćwiczyć nogi? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cwiczenia-na-uda-dla-mezczyzn/

Dzień nóg

Tak określa się dzień treningowy, w którym ćwiczy się wyłącznie partię nóg. Ma to na celu rozbudowanie mięśni w nogach, a także wyrzeźbienie ich adekwatnie do wyglądu całej sylwetki. Wielokrotnie żartuje się z tego, że panowie kulturyści często pomijają dzień nóg na siłowni, przez co wyglądają komicznie z rozbudowaną górną częścią sylwetki oraz rąk, a nogi mają jak kurczaki.

Dzień nóg to trening, w którym ćwiczy się głównie nogi w sposób siłowy. Cardio i interwały powinny towarzyszyć treningom redukującym tkankę tłuszczową każdego dnia ćwiczeniowego, również w dzień nóg. Jednakże poza tymi ćwiczeniami również powinny w zestawie znaleźć się ćwiczenia, które nogi wyrzeźbią oraz wzmocnią.

Jak ćwiczyć nogi?

Najlepszymi ćwiczeniami na nogi są te, które są najmniej przyjemne. Ćwicząc w domu bez sprzętu wówczas najlepiej wykonywać przysiady, zwane squatami, a także wykroki. Te ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na mięśnie ud.

Dodatkowo również warto wprowadzić wspięcia na palce, a także na pięty, co ładnie rzeźbi mięśnie łydek, uwydatniając je.

Ćwiczenia siłowe, które doskonale sprawdzą się na mięśnie naszych nóg powinniśmy wykonywać na maszynach przeznaczonych do tego rodzaju ćwiczeń, a więc na atlasie. Wówczas siadamy na ławeczce, która posiada obciążniki na nogi i podnosimy ciężary, odpowiednio do naszej kondycji oraz zdrowia. Warto również na siłowni wprowadzić przysiady z obciążeniem, które także wyrzeźbią i wzmocnią nasze mięśnie nóg. Wykroki również można ćwiczyć wraz z odpowiednim obciążeniem, np.: w postaci kettlebells.

Przeczytaj też: http://www.mercante.pl/gumy-oporowe-jak-z-nimi-cwiczyc/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here