Sposoby na dogłębne oczyszczanie włosów

0
1545
włosy
fot.: pexels.com

Czyste i zadbane włosy, są wizytówką każdego człowieka. Aby taki efekt osiągnąć, należy stosować odpowiednie produkty pielęgnacyjne. Jak się jednak okazuje, od czasu do czasu, warto wykonać także dogłębne oczyszczanie włosów. Dlaczego i jak należy to zrobić?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-wybrac-dobry-szampon-oczyszczajacy/

Dlaczego powinno się oczyszczać włosy?

Oczyszczanie włosów to nie tylko ich mycie, które pozbywa się brudu, łoju i innych czynników zewnętrznych, które osiadają na powierzchni włosów. Oczyszczanie polega na usuwaniu pozostałości z kosmetyków i środków stylizacyjnych. Wynika to z tego, że niektóre ze środków wnikają na tyle głęboko w strukturę włosa, że utrudnia to działanie innym kosmetykom. Ponadto, może to doprowadzić do zmiany struktury włosa.

Zabieg ten ma na celu także dostarczenie włosom i skórze głowy odpowiedniej ilości składników odżywczych. W innym przypadku, ich stan znacznie się pogorszy. Detoks jest potrzebny, aby pozbyć się takich rzeczy jak np. kurz lub maski do włosów. Mogą one zatykać gruczoły łojowe.

Brak regularnego oczyszczania włosów oraz skóry głowy może powodować gorsze przyswajanie kosmetyków. Przez to, staną się one matowe i bardziej narażone na choroby, takie jak np. łupież. Utrudnione może być także układanie włosów.

Jak wykonać taki detoks?

Oczyszczanie włosów warto wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Potrzebne do tego będą: szampony mocno oczyszczające, peelingi lub soda oczyszczona. To właśnie dzięki tym produktom, będzie można usunąć z powierzchni włosów nadmiar szkodliwych substancji jak m.in. toksyny, kurz, nadmiar sebum i wiele innych.

Warto pamiętać, że taki detoks można wykonać także samodzielnie w domu. Wystarczy, że użyje się do tego sody i octu, bądź glinki i ziół. Dzięki tym produktom, skórze głowy zostanie przywrócone prawidłowe pH oraz wyreguluje się praca gruczołów łojowych.

Po takim intensywnym zabiegu, dobrze jest przeprowadzić zabieg olejowania włosów. Dzięki temu, staną się one odżywione, wygładzone, a przy tym powstanie na ich powierzchni naturalna ochrona.

Przeczytaj też: http://morini.pl/farbowanie-wlosow-co-nalezy-wiedziec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here