W Lesznie wieje wiatrem pradawnych dziejów

0
1212
W Lesznie wieje wiatrem pradawnych dziejów

Nieruchomości na sprzedaż Leszno, czyli kilka słów o osobliwościach Leszna. Nazwa miasta Leszno po łacinie oznacza „Lessna Polonorum”. Zadając dysput językoznawcom, można nie wchodząc w etymologię i naukowe znaczenia, poddać się pokusie, dosłownego przetłumaczenia jej z łaciny na język polski i wtedy mogłaby ona brzmieć jak coś w rodzaju: Leśnej Polany Lachów lub Polany w Lesie. To skojarzenie wzięło się z oczywistych nauk wyniesionych ze szkoły, kiedy to uczono nas w niej mitów na temat powstania Polski.

Nikt nie zaprzeczy przecież, że Polacy przez sąsiedzkie plemiona nazywani Lachami, mogli rezydować na terenach współczesnego Leszna, czekając tam cierpliwie na lokację stolicy i chrzest państwa polskiego, który miał miejsce w niedalekim przecież Gnieźnie. W związku z tym, że fakty historyczne lubią często się zmieniać z przyczyn niezależny i często dość tajemniczych, nie będę koniecznie obstawać przy tym, że mam szczególną rację, jeśli chodzi o przedstawioną przed państwem interpretację.

Miasto rządzi się zasadami zbliżonymi do tych. które są charakterystyczne dla greckich tworów systemowych, określanych jako państwo w państwie lub miasta autonomiczne. Pomimo niezbyt dużej powierzchni, statut zaludnienia powiatu wynosi zgodnie z danymi z 2020 roku, ponad 63 tys. Co daje dość zabawny rezultat w postaci 2000 osób mieszczących się jednocześnie i w tym samym czasie, na kilometrze kwadratowym powierzchni Leszna. Można by było zapytać, czy jest to w takim razie w ogóle prawdopodobne. Oczywiście, że tak, czego przykładem może być Leszno, którego mieszkańcy uważają się za totalnych pechowców.

Odwieczne spory, klapy i nagłe, niespodziewane upadki, nie są im niczym obcym. Łatwo to stwierdzić wczytując się w historię osady. Można to porównać do sytuacji, gdy wszystko idzie nam dobrze i zaczynamy nabierać wiary w to, że życie jest jednak cudowne i wspaniałe, a tu nagle wszystko zaczyna się walić i to nawet nie z naszej, indywidualnej winy. Zjawisko to jest wywołane zbyt dużą dokładnością cechującą mieszkańców w Lesznie, a jeśli nie, to chyba już tylko siłami natury. Czasem nadmiar ukierunkowanych jednostronnie działań, bywa gorszy od drobnego konfliktu, który potrafi dobroczynnie wpłynąć na dalsze etapy podjętych przez nas samych starań.

Zobacz też inne ogłoszenia nieruchomości na sprzedaż: https://kazo.pl/legnica >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here