Markowe okulary przeciwsłoneczne czy tańsze zamienniki?

0
1694
markowe okulary przeciwsłoneczn czy tańsze zamienniki
fot. pexels.com

Wybierając okulary przeciwsłoneczne powinniśmy mieć na uwadze ich główną funkcję, a więc ochronę naszych oczu przed słońcem, ale nie tylko w taki sposób, byśmy mieli lepszy obraz w ciągu dnia, ale również by nasze oczy nie były narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jakie okulary przeciwsłoneczne powinniśmy wybrać? Czy od razu markowe modele, czy znajdziemy również dobre, tańsze zamienniki?

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/markowe-okulary-przeciwsloneczne-czy-zamienniki/

Markowe okulary przeciwsłoneczne

Wybierając markowe okulary przeciwsłoneczne możemy liczyć się z tym, że ich cena będzie znacznie wyższa niż okularów z bazarku lub z marketu. Aczkolwiek w parze z tą ceną idzie również wysoka jakość ich wykonania oraz certyfikaty.

Certyfikaty będą odpowiadać za to, iż na szkłach przeciwsłonecznych zostały przeprowadzone odpowiednie badania, a więc będziemy mieli pewność, że ochronią one nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także posiadają odpowiednie filtry UV. W takich okularach również jakość wykonania jest na wysokim poziomie, gdyż nie są one wyprodukowane z tanich materiałów, lecz atestowanych i wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowo w takich okularach również bardzo często jest zastosowane szkło, które posiada zdolność polaryzacji, a więc odbite światło nie będzie nas razić. To bardzo ważna funkcja, zwłaszcza dla osób, które prowadzą samochód lub uprawiają sporty.

Tańsze okulary przeciwsłoneczne

W tańszych modelach okularów przeciwsłonecznych znajdziemy mnóstwo różnych informacji na etykietce, które wcale mogą nie być zgodne z prawdą. Nie oszukujmy się, ale w okularach przeciwsłonecznych za 15 zł z pewnością nie będzie filtrów UV, ani też funkcji polaryzacji, a i sama jakość ich wykonania pewnie pozostawi wiele do życzenia.

Zazwyczaj produkowane są one z materiałów, których wytworzenie nie należy do kosztownych produkcji, a więc z taniego plastiku. Okulary takie nie są trwałe, ani też wygodne, a noszenie ich może sprawiać nam dyskomfort, gdyż będą one źle osadzone i będą nas uciskały np.: na nosie.

Przeczytaj też: http://morini.pl/modne-oprawki-do-okularow-co-sie-teraz-nosi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here