Rośliny pochłaniające wilgoć w domu

0
1888
paproć

Rośliny to nie tylko śliczna dekoracja do każdego wnętrza. Niektóre posiadają swoje dodatkowe funkcje. Poza produkowaniem tlenu, który jest potrzebny każdemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Niektóre rośliny odstraszają owady, niektóre pozbawiają otoczenie brzydkich zapachów czy właśnie, pochłaniają wilgoć. Oto kilka z nich. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rosliny-pochlaniajace-wilgoc/

Chamedora wytworna

Chamedora wytworna to inaczej palma, która nigdy nie urośnie do dużych rozmiarów. Idealnie sprawdzi się zatem nie tylko do domów, które mają problem z wilgocią, ale również wszędzie jako element dekoracyjny. Chamedora wytworna lubi przebywać w cieniu. Dlatego świetnie sprawdzi się nawet w korytarzu czy przedpokoju. Postawienie jej w łazience, to również dobry pomysł.

Bluszcz

Bluszcz nie jest wymagający i bardo dobrze sprawdzi się dla początkujących osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem czy botaniką. Pięknie będzie wyglądać zawieszona w makramowym kwietniku lub na karniszu od firanki, jako że jej liście opadają ku dołu w dół. Ma ona barwy zielono-białe, a listki są ciekawego kształtu, zazwyczaj niewielki. Bluszcz, wiszący w pomieszczeniu będzie pochłaniał wilgoć.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat swoim wyglądem na pewno nas przekona. Dodatkowo jeśli dowiesz się że sprawdzi się jako oczyszczacz powietrza, to będziesz chciał mieć go w swoim domu. Nie ma dużych wymagań, więc początkujący ogrodnik z pewnością sobie z nim poradzi bez żadnego problemu. Roślina ta kocha wilgotną glebę, a także wilgotne powietrze. Pochłania ona całą parę wodną, a dodatkowo pięknie wygląda oraz kwitnie, wypuszczając białe piękne kwiaty.

Paproć

Paprotki są natomiast wybredne, jeżeli chodzi o miejsce, podlewanie oraz nawożenie. Dużo ludzi nie wie jednak, że paprotki idealnie sprawdzą się także jako rozwiązanie problemu nadmiernej wilgoci w domu. Nawet jeden okaz wystarczy , aby odczuć w domu diametralną różnicę.

Zobacz też: http://www.opeus.pl/dlaczego-duzy-pies-nie-powinien-byc-w-domu-z-ogrodem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here