Jakie witaminy powinna przyjmować kobieta w ciąży?

0
935
Jakie witaminy powinna przyjmować kobieta w ciąży

Okres ciąży jest szczególnie ważny w życiu każdej kobiety. Jest to nie tylko czas, w którym planuje się pokój dla dziecka itp. Niezmiernie ważne jest także dbanie o to, by organizm matki otrzymywał niezbędne składniki odżywcze. Jakie witaminy powinny przyjmować kobiety w czasie ciąży?

Dlaczego należy zadbać o przyjmowanie witamin w okresie ciąży?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że witaminy dla kobiet w ciąży są konieczne. Taki stan rzeczy wynika stąd, że w okresie tym należy zapewnić organizmowi przyszłej matki takie składniki odżywcze, które zapewnią odpowiedni rozwój płodu. Ponieważ dostępne w sklepach artykuły spożywcze nie zawsze zawierają wszystkie niezbędne witaminy, warto skorzystać z suplementacji. Stosowanie suplementów jest rozwiązaniem mniej czasochłonnym. Z kolei wybór preparatów renomowanej marki daje gwarancję, że do organizmu zostanie dostarczona odpowiednia ilość niezbędnych witamin.

Należy przy tym zapamiętać, że złe skutki dla rozwoju dziecka może wywrzeć zarówno niedobór substancji odżywczych oraz witamin, jak i ich nadmiar. To właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie specjalnie przygotowanych suplementów zamiast ustalania „diety witaminowej” na własną rękę.

Jakie witaminy są szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży?

Jakie witaminy dla kobiet w ciąży oraz wartości odżywcze wywierają szczególnie pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój płodu? Podczas okresu ciąży ważne jest regularne zaopatrywanie organizmu matki w takie substancje jak między innymi:

– witamina D3,kwas DHA (kwas dokozaheksaenowy), kwas foliowy, jod. Stanowisko to potwierdzają zasady Evidence Based Medicine (EBM), zgodnie z którymi suplementacja w czasie ciąży jest konieczna. Odpowiednie suplementy dla przyszłych matek, które zawierają wszystkie powyższe składniki, można znaleźć na stronie internetowej Mamadha.pl.

Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ ich nieodpowiedni poziom w organizmie kobiety może doprowadzić do takich negatywnych skutków dla zdrowia dziecka jak: krzywica, niska masa, poród przedwczesny czy nawet zaburzenia układu nerwowego.

Witaminy dla przyszłych matek – podsumowanie

Dostarczanie witamin w odpowiednich ilościach jest bardzo ważne dla każdej kobiety, która niedługo stanie się matka. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że same witaminy to czynnik ważny, lecz nie jedyny. Konieczne są także zadbanie o aktywny tryb życia (spacery, brak papierosów i alkoholu itd.), właściwa dieta i brak stresu. Dopiero połączenie wszystkich tych czynników może przynieść pozytywne efekty dla zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here