Jak zacząć przygodę z survivalem?

0
996
survival

Survival to ciekawe hobby i super sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Świeże powietrze, cisza, spokój i kontakt z naturą – wyprawa w plener może być naprawdę przyjemna. Grunt to odpowiednio się do niej przygotować. O czym powinien pamiętać początkujący survivalowiec?

Gdzie szukać wiedzy na temat sztuki przetrwania?

Żeby zacząć przygodę ze sztuką przetrwania, wcale nie trzeba rzucać się na głęboką wodę. Na początek warto postawić na dłuższe przechadzki po lesie z elementami survivalu. Zacznij od prostych zadań – takich jak znalezienie rozpałek na ognisko czy wyznaczenie drogi za pomocą kompasu. 

Do tego, aby bezpiecznie uprawiać survival, potrzeba fachowej wiedzy i mnóstwo praktyki. Gdzie szukać informacji o technikach sztuki przetrwania? Przede wszystkim w odpowiednich książkach – zarówno w prostych poradnikach harcerskich, jak i w specjalistycznych podręcznikach survivalowych. Literatura w łatwy i przystępny sposób przedstawia podstawy survivalu, które są dobrym fundamentem do dalszego poszerzania wiedzy i rozwijania umiejętności. Wiedzy możesz szukać również na forach tematycznych, blogach i kanałach na YouTube. 

Świetnym pomysłem jest wyjazd na szkolenie survivalowe, na którym nauczysz się najważniejszych technik survivalowych oraz poznasz osoby, które – tak samo, jak Ty – zafascynowane są sztuką przetrwania.

Czego będziesz potrzebował?

Do tego, żeby rozpocząć przygodę z survivalem, potrzebujesz odpowiedniego ekwipunku. Przede wszystkim zaopatrz się w porządny nóż – np. scyzoryk lub finkę. Nóż to uniwersalne narzędzie, które przyda Ci się zarówno podczas zbierania chrustu na ognisko, jak i do otwierania puszek z jedzeniem. Drugim ważnym elementem ekwipunku survivalowca jest latarka. Najlepsza będzie ta wyposażona w trwałą baterię, regulowany strumień światła i funkcję regulacji mocy. Model wykonany z materiału wstrząsoodpornego i wodoodpornego posłuży Ci przez długi czas.

Inne elementy, które mogą znaleźć się w Twoim survivalowym ekwipunku to:

  • kompas i mapa,
  • krzesiwo i zapalniczka lub zapałki, 
  • plecak taktyczny.

Ciekawym gadżetem jest bransoletka survivalowa dostępna na stronie https://www.militarjach.pl/. Bransoletki można używać na wiele sposobów. W sklepie znajdziesz bransoletki z krzesiwem i gwizdkiem. Krzesiwo ułatwi Ci rozpalenie ogniska w dowolnym momencie. Gwizdek zaś posłuży do wezwania pomocy w razie potrzeby.

Ważnym elementem przygotowania do survivalu jest dobór odpowiedniej garderoby. Postaw na ciuchy wygodne, które nie będą krępować Twoich ruchów. Ważne jest, aby ciuchy były wykonane z takich materiałów, które pozwolą Twojej skórze oddychać.

Duże znaczenie ma wybór obuwia. Buty muszą zapewnić Ci najwyższą wygodę. Nie mogą uciskać, obcierać skóry czy powodować dyskomfortu. Najlepiej sprawdzą się sztywne buty za kostkę, które zapewnią stabilność stopom. Obuwie powinno być wykonane z solidnych materiałów.

Szeroki wybór ciuchów i butów survivalowych znajdziesz w sklepie Militarjach.pl. Propozycją są:

  • spodnie, bluzy, kurtki i koszulki militarne,
  • odzież przeciwdeszczowa – w tym płaszcze i kurtki wodoodporne,
  • nakrycia głowy,
  • wytrzymałe buty taktyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here