Pułapki na myszy – stacje deratyzacyjne, chwytaki, pułapki

0
1051
Pułapki na myszy

Myszy to szkodniki bytujące w różnych miejscach, często w budynkach zamieszkanych i użytkowanych przez człowieka. Gryzonie te potrafią wyrządzić niemałe szkody, między innymi w związku z przechowywaną wewnątrz pomieszczeń żywnością. By pozbyć się myszy, stosuje się różne urządzenia i mechanizmy, pozwalające na ich stosunkowo szybkie złapanie i uwięzienie. Poniżej dokonujemy przeglądu najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań deratyzacyjnych. Dowiesz się jakie rodzaje pułapek na myszy możesz znaleźć w sklepach, na czym polega ich działanie oraz po którą z nich warto sięgnąć, by pozbyć się myszy ze swojego mieszkania, sklepu lub miejsca pracy.

Skuteczna walka z gryzoniami – w twoim domu i miejscu pracy

Myszy mogą zagnieździć się w budynkach i żyć obok człowieka, czerpiąc z tej sytuacji różne korzyści. Mają łatwiejszy dostęp do potencjalnej żywności, korzystne warunki atmosferyczne i temperaturowe, a ponadto są odizolowane od drapieżników czyhających na zewnątrz. Niestety, ich usunięcie potrafi być uciążliwe.

Ich usunięcie jest ważne także ze względu na konieczność utrzymania odpowiednich warunków higienicznych. Dotyczy to między innymi hal produkcyjnych i innych przedsiębiorstw wytwórczych. Myszy, z uwagi na swój niewielki rozmiar, mogą z łatwością przemieszczać się po maszynach taśmowych i wchodzić do ich wnętrz. W rezultacie, mogą doprowadzić do ich uszkodzenia lub po prostu zabrudzić wytwarzane za ich pomocą produkty.

By tego uniknąć, należy stosować odpowiednio dobrane pułapki na myszy, rozstawione w strategicznych punktach. Warto rozstawiać je wzdłuż szlaków, którymi gryzonie się przemieszczają, a także w okolicach wejść do ich kryjówek.

Najpopularniejsze pułapki na myszy

Technologia deratyzacyjna poszła naprzód w ciągu ostatnich lat. Tradycyjne łapki na myszy zbudowane z drewnianej podstawki i metalowego mechanizmu zatrzaskującego są obecnie rzadziej stosowane. Zastąpiły je między innymi o wiele skuteczniejsze stacje deratyzacyjne. Są to bardziej rozbudowane urządzenia, które można stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz budynków. Są odporne na różne oddziaływania atmosferyczne.

Wewnątrz stacji deratyzacyjnej znajduje się metalowy pręt, do którego przymocowuje się przynętę w postaci np. kostki maskowej, granulatu lub mieszanki ziaren. Stacje deratyzacyjne są zamykane na klucz (dołączony w zestawie), który uniemożliwia ich otworzenie osobom trzecim. Kompaktowy kształt pozwala na ich stawianie bezpośrednio przy ścianach i krawężnikach. Polecamy zwłaszcza model pułapki na myszy od producenta VACO.

Pułapki żywołowne to kolejne popularne urządzenia. Zostały wykonane z ocynkowanej stali, co czyni je wytrzymałymi i odpornymi na różne oddziaływania. W ich budowie znajdują się dwa osobne wejścia, po których przekroczeniu myszy nie mogą się wydostać (działa tutaj mechanizm zapadek). Górna pokrywa jest częściowo przezroczysta, co ułatwia kontrolowanie procesu odławiania gryzoni bez potrzeby otwierania.

Staje deratyzacyjne typu rock to ostatni rodzaj nowoczesnych pułapek na myszy, o których pragniemy wspomnieć. Są wykonane z tworzywa imitującego wygląd i powierzchnię kamienia. Dzięki temu, łatwo wpasowują się w naturalne otoczenie i można stosować je w ogrodzie. Są odporne na działanie promieni słonecznych, opady i niskie temperatury. Uniwersalna konstrukcja pozwala na stosowanie różnego typu przynęt (pasty, granulatu, ziaren) oraz na złapanie nawet kilku myszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here