Joga w domu – jak zacząć? 

0
1634
joga w domu

Początki z reguły zawsze są najtrudniejsze.Nie wiemy od czego zacząć, jakie pozycje będą dla nas odpowiednie na początek . Najtrudniejsze przy zaczynaniu jest jednak to, że nie mamy wyrobionego nawyku ćwiczenia, i ciężko jest się nam zmobilizować do działania. W rezultacie zamiast zacząć ćwiczyć, siadamy z popcornem przed ulubionym serialem czy filmem.  Wystarczy nam odrobina chęci, aby zacząć przygodę z jogą.  2-3 treningi  z w tygodniu to za mało, joga jest na tyle przyjemna, że powinniśmy praktykować ją w domu codziennie.

Ile czasu poświęcać na praktykę jogi?

Jest to kwestia całkowicie indywidualna. Praktykować jogę możemy całymi dnami, możemy również poświęcać na nią 30 minut dziennie.  Najlepiej jest przekonać się samemu ile czasu potrzebne jest nam na rozciąganie i ćwiczenia. Z czasem, na pewno sami będziemy dostosowywać praktykę jogi pod siebie, ale dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest rezerwowanie na jogę godzinki dziennie.

Przeczytaj też: http://www.2fast.pl/jak-zwiekszyc-moc-silnika/

Oto kilka zasad, które pozwolą Ci wciągnąć się w to niezwykle przyjemne ćwiczenie: 

  1. Na początek zacznij od ustalenia sobie realnej ilość czasu, który chcesz poświęcić na wykonywanie jogi. 
  2. Pamiętaj, że najlepiej jest uprawiać jogę codziennie
  3. Podchodź do tego jak do zabawy, joga nie ma Cię ograniczać, tylko sprawiać przyjemność i rozwijać.

Jak zacząć ćwiczyć jogę w domu?

Po prostu postaw na regularność. Na początku staraj się wykonywać codziennie jedną sesję, która będzie trwała 15 minut. Nie będzie to męczące, natomiast wyrobi w Tobie systematyczność. Jeśli zdarzy Ci się podczas regularnych ćwiczeń zrobić sobie jeden dzień przerwy to nic nie szkodzi. Nie obwiniaj się i nie rób sobie żadnych wyrzutów, pamiętaj, że joga to też pozytywne myślenie i przyjemność. Kiedy już się do niej przyzwyczaisz, to możesz wydłużać stopniowo jej czas.

Źródło: https://www.simplylife.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here