Jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów na przedłużanie włosów jest metoda keratynowa. To właśnie ona jest główną bohaterką dzisiejszego wpisu.
Bujna fryzura na wyciągnięcie ręki
Dobra kondycja fryzury zależy od kilku czynników. Wiele zaniedbań, wynikających np. z nieodpowiedniej diety, korzystania z używek lub stresującego trybu życia, nie da się nadrobić wyłącznie odpowiednią pielęgnacją. W efekcie nasze włosy mogą pozostawać kruche, łamliwe, matowe, jednym słowem dalekie od wymarzonego ideału. Dodatkowe kłopoty pojawiają się wtedy, gdy występuje problem nadmiernego wypadania włosów, efektem czego mogą być przerzedzenia. Nasz szczęście branża fryzjerska znalazła sposób, a właściwie kilka sposobów, na przeciwdziałanie przerzedzeniom. Jednym z nich jest zagęszczanie i przedłużanie włosów metodą keratynową.
Przedłużanie włosów za pomocą keratynowych zgrzewów
Opisywana metoda, znana także jako przedłużanie włosów na ciepło, to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów na zwiększenie objętości fryzury. Łączenie sztucznych włosów do naturalnych pukli odbywa się za pomocą keratyny, a więc materiału będącego naturalnym składnikiem włosów człowieka. Zastosowanie keratyny pozwala nie tylko na stabilne przytwierdzenie sztucznych włosów, ale także nie osłabia struktury włosa naturalnego. Łączenie odbywa się pod wpływem wysokiej temperatury. W zależności od wykorzystywanej techniki łączenia, mowa o temperaturze ok. 170°C (w przypadku stosowania zgrzewarki) lub ok. 70°C (w przypadku użycia pistoletu na wkłady keratynowe). Dodatkowe włosy wytrzymują na głowie ok. 3–6 miesięcy. Po tym okresie trzeba będzie powtórzyć zabieg. Planując przedłużanie włosów metodą keratynową należy wziąć pod uwagę także fakt, że doczepiane pukle obniżają się wraz ze wzrostem naturalnych włosów.