Termolifting – czym się wyróżnia ten zabieg?

0
1722
Termolifting - na czym polega?

Termolifting jest nieinwazyjną odmianą liftingu twarzy. Podczas zabiegu wykorzystywane jest ciepło, które stymuluje produkcję kolagenu w skórze. Efekt tego zabiegu porównywany jest do efektów chirurgii plastycznej.

Na czym polega thermolifting Zaffiro?

Thermolifting Zaffiro jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym. Zdobył swoją popularność ze względu na niewielkie skutki uboczne oraz efekty zauważalne od razu po zabiegu, które utrzymują się nawet przez 2 lata. Polecany jest osobom, na których twarzy widoczne są zmarszczki, skóra mało elastyczna i gęsta.

Podczas termoliftingu Zaffiro wykorzystywane jest promieniowanie podczerwone IR, które nagrzewa głębokie warstwy skóry do temperatury 65° Celsjusza. W wyniku wysokiej temperatury dochodzi do skurczenia i wzmocnienia włókien kolagenowych i elastynowych. Od razu po zabiegu skóra jest napięta i zagęszczona, a zmarszczki wygładzone.

Zabieg wpływa również na produkcję nowego kolagenu, dochodzi do procesu aktywnej odbudowy i regeneracji skóry. Efekty po zabiegu mają szansę utrzymać się nawet przez kilka lat. Termolifting zazwyczaj jest wykonywany na twarzy oraz szyi, ale pozostałe partię ciała również się do niego kwalifikują.

Przeczytaj też: http://morini.pl/lakier-do-wlosow-jakie-ma-dzialanie/

Thermolifting Zaffiro – jak przebiega?

Bardzo ważne jest, żeby przed wykonaniem zabiegu zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Thermolifting Zaffiro może być wykonywany na wszystkich typach skóry, również na skórze opalonej i naczynkowej.

Pierwszym etapem jest nałożenie żelu, który ułatwi prowadzenie głowicy oraz dodatkowo nawilży skórę. Głowica na początku schładza zewnętrzną warstwę skóry, dopiero później emituje promieniowanie IR, które podgrzewa głębsze warstwy. Podczas zabiegu można odczuć delikatne ciepło, ale nie jest to nic nieprzyjemnego, czy bolesnego. Po emisji promieniowania, skóra masowana jest coolerem, którego zadaniem jest schłodzenie skóry.

Żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt, na zakończenie zabiegu warto zastosować serum lub maskę, na bazie witaminy C. Ponieważ świetnie wspomaga syntezę kolagenu.

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, które utrzymuje się do kilku godzin. Efekt jest zauważalny od razu, jednak pełna regeneracja skóry możliwa jest po kilku miesiącach.

Źródło: https://www.malowanasloncem.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here