Kremy bez parabenów i konserwantów

0
1874
Kremy bez parabenów i konserwantów

Podstawę odpowiedniej pielęgnacji w życiu każdej kobiety niezaprzeczalnie stanowią kremy. Na rynku odnaleźć można ich przeróżne wariacje: do twarzy, do rąk, do ciała. Różnią się także składem, wyglądem i zapachem, lecz bez wcześniejszego rozeznania ciężko jest wybrać ten jeden, właściwy. Zawarte w nich konserwanty odstraszają i zniechęcają do zakupów klientki, lecz czym tak naprawdę są kremy bez parabenów?
Odkąd w modzie zaczęła królować naturalność, wszyscy chętnie sięgają po to, co ekologiczne, zdrowe i bezpieczne dla naszego ciała. Tym właśnie chwalą się pozbawione niepożądanych składników kremy — nie narażają na alergie i uczulenia, nie podrażniają cery. Czy więc parabeny są aż tak mocno szkodliwe? Teoretycznie, nie. Gdyby ich zawartość w produktach kosmetycznych była toksyczna, nie zostałyby dopuszczone do produkcji. Mają przeważnie działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybicze, a także sprawiają, że kosmetyk może być używany przez długi czas. Choć brzmi to nieszkodliwie, często są jednak drażniące, szczególnie w przypadku wrażliwej cery. Parabeny od lat są stosowane w przemyśle kosmetycznym, a ich obecność w składzie kremów i maści nie powinna nikogo dziwić. Mimo to wciąż budzą wątpliwości, a w świecie dermatologicznym cieszą się niezbyt dobrą sławą. Oprócz parabenów, warto unikać takich składników jak SLS, ALS, silikony. Warto więc odłożyć na bok przesiąknięte chemią kosmetyki i sięgnąć po takie, które stworzone zostały na bazie roślinnej.
Najlepsze zdrowe kremy odnaleźć można już nie tylko w aptekach i sklepach zielarskich, ale także w zwykłych, stacjonarnych drogeriach. Niektóre z nich można zrobić samemu, posiłkując się wiedzą zgromadzonych w sprawdzonych źródłach. Należy jednak pamiętać, że takie kremy mają krótką datę przydatności i powinno trzymać się je w specjalnych suchych i zaciemnionych pomieszczeniach.
Jakie kremy bez parabenów są najchętniej wybierane przez klientów? Przede wszystkim te, które zawierają w sobie zdrowe i odżywcze oleje. Przed zakupem takiego warto jednak najpierw dowiedzieć się, jaki mamy typ skóry, gdyż nie każdy olej jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery. Innymi składnikami, jakie są warte naszej uwagi, to niewątpliwie masło Shea i aloes, który działa na skórę regenerująco i odmładzająco. Jest to składnik wskazany szczególnie dla osób z problemami skórnymi takimi jak trądzik, gdyż łagodzi wszelkie stany zapalne i usuwa blizny. Owocowe kremy również sprawdzą się w regularnej, zdrowej pielęgnacji. Warto sięgnąć po te, które w swym składzie mają figi lub maliny, gdyż one również potrafią zdziałać cuda z problematyczną cerą.
Jakich składników powinniśmy się więc wystrzegać, jeśli chcemy zrezygnować z parabenów? Ich najpopularniejszymi nazwami są metyloparaben, butyloparaben, propyloparaben i etyloparaben, choć związki te są często wymienione bez końcówki „paraben”. Przed zakupem danego kremu warto więc najpierw zrobić niewielkie rozeznanie, by dowiedzieć się, z czego powinniśmy zrezygnować i jakie są skutki uboczne zawartej w danym kremie chemii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here