Liposukcja laserowa

0
811
Liposukcja laserowa

Zabiegi medycyny estetycznej od wielu lat opiewają się bardzo dużą sławą. Najwięcej osób decyduje się na mało inwazyjne zabiegi, takie jak makijaż permanentny lub powiększenie ust. A co z bardziej wymagającymi zabiegami? W obecnych czasach, bardzo sławnym zabiegiem stała się również liposukcja, która jest prostszym sposobem na stracenie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Na czym polega ten zabieg i jakie konsekwencje za sobą niesie? Na te pytania odpowiemy w tym tekście.

Co to jest liposukcja?

W prostym znaczeniu jest to odsysanie tłuszczu, natomiast bardziej rozbudowując to na czym polega, to jest to operacja kosmetyczna, która polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ludzkiego ciała- brzucha, ud, pośladków. Pacjenci najczęściej decydują się na odsysanie tłuszczu z brzucha, ponieważ to on jest najbardziej problematyczny i tkanka ta najczęściej gromadzi się w tej części ciała. Należy jednak pamiętać, że istnieją określone limity dotyczące odsysania tłuszczu z danej części ciała. Lekarz przed przystąpieniem do zabiegu powinien ustalić efekty takiej liposukcji, aby dokonać ją jak najbardziej efektywnie, zarówno od strony pacjenta jak i lekarza.

Zabieg liposukcji wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, ale i również w miejscowym. Bezpieczeństwo wykonania tego zabiegu uwzględnia nie tylko ilość odessanej tkanki tłuszczowej, ale także wybór sposobu znieczulenia oraz ogólny stan zdrowia- ważne jest to aby pacjent, był wolny od nałogów, zwłaszcza nie palił papierosów. Liposukcja jak każdy zabieg niesie za sobą określone konsekwencje. Pierwsza z nich pojawić się może w sytuacji, gdy zdecydujemy się na zbyt duże odessanie tłuszczu w trakcie jednej sesji, co może doprowadzić do różnych powikłań. Przykładowo może to doprowadzić do jeszcze większej utraty tkanki tłuszczowej, niż faktyczna ilość zredukowanej tkanki. Możliwe jest również uszkodzenie skóry, które związane jest z wprowadzaniem kaniuli w głąb ciała, martwica skóry, przebicie narządu wewnętrznego, nieprawidłowy kontur przez co nasze ciało w miejscu w którym dokonany był zabieg może wyglądać wyboiście lub mieć zwiędły wygląd. Bardzo często, pacjenci decydują się na równomierne z liposukcją, podnoszenie skóry, co dodatkowo poprawi wygląd wizualny naszego ciała.

Liposukcja laserowa jest to nowoczesna metoda kształtowania sylwetki, która wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Laser, który wbudowany jest w specjalną głowicę ma właściwości, które pozwalają mu rozbić komórki tłuszczowe. Po rozbiciu ich, tłuszcz wchłaniany jest mimowolnie przez organizm, a następnie odsysany za pomocą kaniuli, która jest niewielka. Dodatkowym plusem tego rodzaju liposukcji jest na pewno to, że laser ma właściwości, które obkurczają włókna kolagenowe, a co za tym idzie powoduje efekt napięcia i ściągnięcia tkanki podskórnej po zabiegu, zamykając przy tym naczynka krwionośne co ograniczy powstawanie zasinień i obrzęków.

Serdecznie zapraszamy Państwa na zapoznanie się z ofertą kliniki wrosinski.pl, która oferuje zarówno zwykłą liposukcję, jak i tą laserową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here