Olejowanie twarzy- cudowne działanie olejków

0
1925
Olejowanie twarzy- cudowne działanie olejków

Każda z nas chciałaby cieszyć się piękną cerą bez niedoskonałości, odpowiednio nawilżoną i elastyczną. Niestety już po dwudziestym roku życia skóra, a także cera zaczyna się starzeć, zmarszczki zaczynają być coraz bardziej widoczne, a skóra traci swój odpowiedni stopień nawilżenia. Naturalne olejki do twarzy były wykorzystywane w pielęgnacji już przez nasze babki, a tak na prawdę znane są od stuleci, więc warto powrócić do ich dobroczynnych właściwości.
Wbrew pozorom naturalne olejki do twarzy nie muszą kosztować majątku, a my nie musimy kupować ich w luksusowych drogeriach. To, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę to oczywiście miejsce skąd pochodzą olejki, i informacja, czy są one tłoczone na zimno i czy nie są poddane rafinacji. Tylko nierafinowane i tłoczone na zimno olejki na pewno polepszą stan naszej cery, skóry całego ciała oraz włosów. Olejki bowiem można stosować na całe ciało, należy tylko dokładnie sprawdzić które z nich odpowiadają naszej skórze.
Zanim zakupimy olejki przyjrzyjmy się także ich opakowaniom. Naturalne olejki do twarzy powinny być sprzedawane w buteleczkach wykonanych z ciemnego szkła, co zapewni im trwałość i przydatność przez długi czas. Dobrze, jeśli buteleczka ma specjalny dozownik, pipetkę lub odpowiedni aplikator zapewniające łatwość wydobycia olejku bez potrzeby wkładania palców do pojemniczka. Jeśli na opakowaniu pojawiają się informacje dotyczące ekologicznych upraw i sprawdzonych źródeł pochodzenia olejków- tym lepiej dla nas.
Wiele osób sądzi, ze posiadając skórę tłustą lub mieszaną nie powinny stosować olejków aby nie pogorszyć jej stanu. Nic bardziej mylnego! Warto oczywiście poczytać dostępne w Internecie publikacje na ten temat, jednak zarówno cera mieszana, jak i tłusta może być pielęgnowana za pomocą naturalnych olejków odpowiednio do niej dobranych. W tym przypadku idealnie sprawdzą się tak zwane suche olejki, które po aplikacji nie zostawią tłustego filmu na skórze, a ładnie się wchłoną. Warto też stosować naturalne olejki do twarzy wieczorową porą przed położeniem się do łóżka, aby skóra miała czas na wchłonięcie wszystkich dobroczynnych elementów.
Sucha skóra jest bardziej wymagająca niż skóra normalna i dla niej także przewidziany jest specjalny rodzaj olejków. Osoby, które mają suchą skórę powinny zdecydować się na naturalne olejki do twarzy zawierające w swoim składzie kwasy oleinowy, palmitynowy czy arachidowy.
Jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego olejku dla siebie warto wybrać się na konsultację do dermatologa lub kosmetologa. Specjaliści ci sprawdzą stan naszej cery, zauważą co jest problemem i w jaki sposób poradzić sobie z nim za pomocą naturalnych olejków. Naturalne olejki do twarzy nie kosztują dużo, a ich cudowne działanie będzie widoczne zaledwie po kilku aplikacjach. Warto więc zgłębić ten temat, poczytać dostępne w sieci publikacje lub nawet podpytać znajomych czy używają olejków i jak się im sprawdzają. Warto dbać o swoją skórę przez całe życie, a im jest ona starsza, tym bardziej staje się wymagająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here