Pozwól odżyć swojej skórze

0
1768
Pozwól odżyć swojej skórze

Żel pod prysznic jest jednym z podstawowych kosmetyków, którego używa się każdego dnia. Nie bez znaczenia jest, jaki produkt wybiera konsument. Wybór jest naprawdę szeroki. Nie tylko pod względem przystępnej ceny, pojemności czy przyjemnego zapachu, ale też składu chemicznego. Warto poświęcić chwilę w sklepie na analizę składników i wybrać żel pod prysznic bez sls. Niestety znaczna większość kosmetyków myjących zawiera sls, więc znalezienie odpowiedniego produktu może być wyzwaniem w mniejszych sklepach.
SLS czyli Sodium Laureth Sulfate w kosmetykach pełni funkcję myjącą. Detergent ten idealnie nadaje się do usuwania tłustych substancji, jakie znajdują się na skórze całego ciała. Jeśli kosmetyk mocno się pieni, można być pewnym, że w jego składzie występuje sls. Na tym jednak kończy się dobroczynne działanie Sodium Laureth Sulfate. Jest to środek szkodliwy. Może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu – to najbardziej niepokojące informacje o jego szkodliwości dla ludzkiego zdrowia. Ponadto podrażnia skórę, co objawia się w bardzo różny sposób. Skóra może się zaczerwienić, łuszczyć, może pojawić się na niej obrzęk. W środowisku naukowym pojawiają się nawet opinie o tym, że sls może przenikać przez skórę. Na szczęście sls nie jest niezastąpionym środkiem myjącym. Można go zastąpić łagodniejszymi substancjami.
Być może łatwo jest zignorować szkodliwość sls wobec faktu, że większość ludzi codziennie używa żelu do mycia ciała zawierającego siarczan sodowo-lauretowy, a kosmetyki go zawierające są tańsze i łatwiej dostępne od tych z jego łagodniejszymi zastępnikami. Zanim temat sls i jego szkodliwości zrobił się popularny nikt nie łączył jakichkolwiek problemów skórnych z ulubionym, pachnącym kosmetykiem. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na tą substancję i nikt nie może być stuprocentowo pewien, skąd pochodzi problem czy też jego brak danego organizmu. Żel pod prysznic bez sls jest produktem, który zdecydowanie warto wypróbować, chociażby po to żeby sprawdzić, jak skóra reaguje na zmianę.
Osoby, dla których żel pod prysznic bez sls stał się niezastąpiony, doskonale wiedzą, że kosmetyków bez sls można szukać w produktach przeznaczonych dla dzieci. Wrażliwy organizm dziecka potrzebuje łagodniejszych, mniej drażniących substancji. Jak się okazuje, to komu kosmetyk jest dedykowany, nie ma większego znaczenia. Liczy się to, kto ma na niego zapotrzebowanie. Korzystając z żelu pod prysznic bez sls nie tylko wrażliwa skóra odnosi szereg korzyści. Zmniejsza się suchość skóry. Jeśli skóra miała tendencję do łuszczenia się i pękania, bardzo prawdopodobne, że ta przypadłość minie, a naskórek będzie miał szansę się zregenerować. Skóra odzyska zdrowy, świeży wygląd. Możliwe, że problemy z wypryskami znikną.
Może się wydawać, że żel pod prysznic bez sls jest bardzo drogi i trudno dostępny. Owszem w zależności od producenta może być trochę droższy. Wiele z takich produktów są dostępne przede wszystkim w sklepach internetowych, jednak każdy kto chciałby zmienić zwyczaje w codziennej higienie może sobie pozwolić na zakup takiego żelu. Żel pod prysznic bez sls jest dostępny w ofercie różnych producentów z różnych półek cenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here