Sposoby na wypadające włosy po ciąży

0
791
Sposoby na wypadające włosy po ciąży

Podczas ciąży Twoje hormony ulegają drastycznym zmianom. Jedną z pierwszych, która wywołała skok jest ludzka gonadotropina kosmówkowa, czyli hCG. Jest to hormon, którego poziom mierzy Twój test ciążowy, a jego rosnący poziom wskazuje, że jesteś w ciąży. Ciąża powoduje również wzrost poziomu kilku innych hormonów, w tym estrogenu, progesteronu, oksytocyny i prolaktyny. Natychmiast po urodzeniu dziecka szybko spada poziom kilku hormonów, w tym estrogenu i progesteronu. Hormony te wracają do normalnego poziomu w ciągu 24 godzin po porodzie, choć prolaktyna pozostanie na wysokim poziomie tak długo, jak długo będziesz karmić piersią.

Najlepsze sposoby na wypadanie włosów po ciąży

Odżywki do włosów po porodzie, które warto wypróbować

To normalne, że po ciąży Twoje włosy stają się rzadsze. I niestety, nie ma skutecznego jednego sprawdzonego sposobu na wypadające włosy po ciąży. Jeśli jednak wypadanie włosów jest dla Ciebie uciążliwe, istnieją zabiegi, które możesz wypróbować, aby Twoje włosy wyglądały na pełniejsze i zdrowsze. Trzymaj się poniższych zasad:

Dobrze się odżywiaj, włączenie do swojej diety różnorodnych owoców, warzyw i zdrowych białek to najlepszy sposób na zapewnienie organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Pokarmy, które są sugerowane przez niektórych w celu poprawy zdrowia włosów obejmują zielone warzywa (żelazo i witaminy C), bataty i marchew (dla beta karotenu), jaja (dla witaminy D) i ryby (dla omega-3 i magnezu).

Jedz witaminy. Witaminy stają się niezbędne, podczas niezróżnicowanej diety, zwłaszcza gdy jesteś świeżo upieczoną mamą i masz pod opieką dziecko. Chociaż nie wykazano, aby konkretne witaminy miały wpływ na wypadanie włosów, są one ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Zalecamy stosowanie witamin Oeparol i kontynuowanie przyjmowania witamin prenatalnych po urodzeniu dziecka, zwłaszcza jeśli karmisz piersią.

Użyj szamponu dodającego objętości. Szampony powiększające objętość sprawiają, że zwiększą objętość włosów, dodadzą im objętości i pomogą zachować lśniący wygląd.

Omijaj zbędną stylizację. Podgrzewanie włosów suszarką lub lokówką może sprawić, że będą wyglądały na cieńsze. Staraj się wstrzymać z wymyślną stylizacją i pozwól włosom wyschnąć na powietrzu do czasu, aż przerzedzenie się zmniejszy. Zbyt mocne szczotkowanie może również spowodować wypadanie włosów w większych kępkach, dlatego też bądź delikatna podczas szczotkowania i nie szczotkuj włosów częściej niż raz dziennie. Możesz wykorzystać ten dodatkowy czas, aby przytulić swoje dziecko lub nadrobić zaległości w spaniu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here