Trzy podstawowe fakty na temat elektrostymulacji mięśni

0
547
Trzy podstawowe fakty na temat elektrostymulacji mięśni

Elektrostymulacja mięśni to jeden z najbardziej nowoczesnych sposobów ćwiczeń, z jakim możemy się spotkać. Polega na przykładaniu odpowiednich impulsów elektrycznych za pomocą elektrod wbudowanych w kombinezon, co prowadzi do pobudzania mięśni. To ciekawa alternatywa dla klasycznej siłowni, która wiąże się z całym szeregiem zalet. Poniżej przedstawiamy główne z nich.

Te same rezultaty bez dużego wysiłku i długiego czasu

Jeśli kiedykolwiek chodziłeś na siłownię, na pewno doskonale wiesz, ile wysiłku trzeba włożyć, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Klub fitness to miejsce, w którym trzeba spędzić określoną ilość czasu, bardzo regularnie do niego przychodzić i korzystać z wielu urządzeń, aby zbudować masę mięśniową i wyrzeźbić sylwetkę. Z pewnością nie jest to zajęcie dla osób, które nie mają czasu albo nie lubią wysiłku.

Trening w systemie EMS eliminuje te wszystkie niedogodności i umożliwia skuteczne ćwiczenia fizyczne nawet tym osobom, które nie są przekonane do codziennego siedzenia na siłowni. Ze względu na to, że pobudza mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych, wymaga znacznie mniej nakładu pracy w celu uzyskania tych samych rezultatów. Wystarczy nawet jedna sesja tygodniowo, trwająca godzinę, by efekty dorównały tym, jakie masz po codziennych, pełnych wysiłku ćwiczeń w klasycznym klubie fitness.

Wyższa motywacja dzięki obecności trenera

Motywacja podczas treningu jest jednym z najważniejszych czynników, które mogą zadecydować o sukcesie. Wysoka motywacja idzie w parze z lepszymi wynikami, ponieważ zachęca do dalszych starań i sprawia, że po prostu nie odpuszczamy. Z kolei niska motywacja prowadzi do “rozleniwienia” i rezygnacji z treningu, co nie sprzyja poprawie kondycji czy budowie ładnej sylwetki.

Niestety spadki motywacji to rzecz zupełnie normalna, a zależeć mogą od wielu czynników, w tym od tego, czy widzimy postępy, czy ćwiczenia sprawiają nam przyjemność, a także od różnych dodatkowych wpływów. Aby ją utrzymać, warto zdecydować się na ćwiczenia u boku trenera personalnego, który pomoże w pokonywaniu wszelkich trudności. W przypadku EMS jego obecność jest już wliczona w cenę, więc nie będziesz musiał dodatkowo martwić się o to, gdzie go znaleźć.

Bez bólu, kontuzji i urazów

Wiele osób obawia się bardziej intensywnych treningów ze względu na możliwość nabawienia się kontuzji. Również osoby, które mają problemy zdrowotne, często nie chcą podejmować się żadnych ćwiczeń, aby dodatkowo nie przyprawić sobie bólu.

Odpowiedzią na te trudne sytuacje jest właśnie trening w systemie EMS, który pozwala na aktywność fizyczną bez żadnych niebezpieczeństw. Został zaprojektowany tak, aby nie były w nim stosowane duże obciążenia, a stała obecność trenera personalnego jeszcze bardziej minimalizuje szansę na wystąpienie jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Co więcej, EMS może być wykorzystywany w rehabilitacji, o czym możesz dowiedzieć się pod adresem: https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/. Oznacza to, że jest w pełni bezpieczny dla każdego i gwarantuje ćwiczenia bez bólu czy urazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here